REPARANDO

REPARANDO

30.00

REPARANDO, krem rigjenerues është i pasur me vitamina A, D dhe E, proteina, minerale dhe elemente gjurmë të çmuara. Mineralet e gjendura në të, ndihmojnë në zbardhjen e lëkurës dhe uljen e pigmentimit. Përdoret edhe tek rrathët e zinj poshtë syve. Redukton skuqjet e lëkurës, aknet, zvogëlon poret e zmadhuara dhe hidraton lëkurën. Redukton skuqjen e lëkurës pasi ka efekt anti-inflamator dhe antimikrobial.

15 ml

Përfitimet:

Kremi ka  gjithashtu efekt anti-age dhe rigjenerues, pasi stimulon prodhimin e kolagjenit dhe lufton rrudhat. Shoqëroni aplikimin e kremit me pak masazh me mollëzat e gishtave. Absorbohet në shtresat më të thella të lëkurës.

Ideal për lëkurat e thata, mikse dhe normale. Individët që kanë lëkurë me yndyrë, rekomandohet që ta përdorin një herë në mëngjes dhe një herë para gjumit.

Individët me lëkurë të thatë, mund ta përdorin 2-3 herë brenda ditës (sipas nevojës).

Porosit me një klik

Përshkrimi

Për çfarë përdoret?

Kremi Rigjenerues SKIN NOVIS forcon lëkurën për të ndihmuar në rezistimin e shenjave të plakjes, i dhuron shkëlqim dhe zbut rrudhat. Falë përbërësve organik, si gjalpi i dhisë – depërton shpejt edhe në shtresat më të thella të lëkurës dhe mbështet thithjen e substancave aktive me cilësi të lartë.Kremi neutralizon efektet e stresorëve të jashtëm të plakjes së lëkurës për një lëkurë rinore dhe rrezatuese. Përdoret si bazë make-upi duke shërbyer si primer. Tonifikon dhe përmirëson teksturën e lëkurës. 

Mund të përdoret për personat që vuajnë nga dermatitet, ekzema dhe psoriasis, pasi ka efekt zbutës dhe qetësues.

Mund të përdoret pas ekspozimit në plazh dhe tek personat që kanë pësuar djegie, duke përfshirë edhe fëmijët e vegjël.

Mund të përdoret si primer, para aplimikit të kremit pudër. Gjithmonë pastroni lëkurën para aplikimit të kremit me qumësht dhie.

Kujdesuni që të hidratoheni mjaftueshëm me përdorimin e frutave stinore dhe pirjes së ujit (afërsisht 2.5 litra në ditë).

I rekomandueshëm për të gjitha moshat dhe për të dyja gjinitë.

Nuk preferohet të përdoret tek personat qe kanë alergji ndaj qumeshtit të dhisë, produkteve të bletës dhe alergji specifike ndaj bimëve të listuara në paketim.

Gjithmonë testoni kremin para përdorimit afatgjatë të tij. Aplikoni një sasi kremi në dorën tuaj. Lëreni të veprojë gjithë natën. Nëse lëkura e dorës do t’ju skuqet apo acarohet, atëherë kremi nuk duhet të përdoret.

Cilat janë të mirat që na sjell?

Mbron nga stresorët përfshirëndotjenstresinmungesën e gjumit 

dhe dietën ushqimore  mund  çojnë  shenja  hershme  plakjes. 

Aprovuar dermtologjikisht  rrit shkëlqimin me 25%, përmirëson strukturën e lëkurës me 40% dhe zvogëlon dukshëm linjat e imëta me 25%. 

Për  gjitha llojet e lëkurëspërfshirë lëkurën sensitive. 

Përbërësit organik, natyral do t’i ofrojnë lëkurës elasticitetin që i mungon dhe freskinë.

Përbërësit kryesor

Gjalpë dhie
Gjalpë Shea
Kalendulë
Trumzë
Sherebelë
Bar pezmi
Produkte blete

Si ta aplikoni?

  • Kremi rigjenerues aplikohet në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes.
  • Mund të përdoret gjithashtu përpara make-up si primer, më pas mund të aplikoni fondatinën.
  • Shmangni kontaktin me sytë. Nëse ndodh kontakti, shplajeni tërësisht me ujë.

A e dini se?

  • Çdo ditë lëkura juaj bie në kontakt me stresorët që mund të çojnë në plakjen e parakohshme të lëkurës. Ekspozimi ndaj rrezatimit ultraviolet, ndotja dhe temperaturat ekstreme së bashku me duhanin, stresin, mungesën e gjumit dhe të ushqyerit, të gjitha mund të kenë ndikime negative në lëkurën tuaj dhe të shkaktojnë thatësi, dehidratim, rrudha dhe shenja të tjera të plakjes. Formula jonë  **dyfishon forcën e lëkurës ** ndihmon në mbrojtjen kundër shenjave të plakjes që lidhen me stresin, ndihmon në mbajtjen e lëkurës tuaj më rrezatuese dhe me pamje të shëndetshme.

Pyetjet më të shpeshta

Sa kohë kërkon që ky krem rigjenerues të funksionojë?
 
Duke përdorur Kremin rigjenerues, me aplikimin e parë, lëkura do të ndihet më e butë. Me kalimin e kohës, lëkura do të jetë më elastike ndaj stresuesve të jetës së përditshme dhe do të duket më e shëndetshme dhe rinore. Në fakt, pas dy javësh përdorimi, konsumatorët raportuan që lëkura e tyre ndiehej më e fortë dhe më elastike ndaj stresorëve të jetës së përditshme.

Cilët janë disa stresorë të zakonshëm të lëkurës dhe si i përshpejtojnë shenjat e plakjes?
 
Lëkura përballet me sulme të vazhdueshme nga stresorët mjedisor. Këta stresorë shfaqen në shumë forma që janë të jashtme dhe të brendshme, dhe jo gjithmonë të dukshme. Ndotja, tymi dhe ekspozimi i diellit janë gjithnjë të pranishme në mjediset urbane në të cilat shumë prej nesh jetojnë, së bashku me stresin e jashtëm dhe të brendshëm - i cili mund të jetë i shkurtër ose i gjatë. Efektet që mund t'i shkaktojnë  lëkurës janë: mund duket e lodhur me ndryshime teksture në sipërfaqe.

Ku dhe si mund ta përfshijë këtë krem rigjenerues në rutinën time të lëkurës?
 
Duke marrë parasysh përbërjen që përthithet lehtësisht nga lëkura, Kremi Rigjenerues REPARANDO mund të përfshihet në rutinën tuaj të mëngjesit. Sugjerohet që t'a përdorni pas pastrimit të lëkurës.

Vlerësime

Nuk ka ende ndonjë vlerësim.

Behu i pari për të vlerësuar “REPARANDO”

Your Adresa emailit will sje be published.

REPARANDO

REPARANDO, krem rigjenerues është i pasur me vitamina A, D dhe E, proteina, minerale dhe elemente gjurmë të çmuara. Mineralet e gjendura në të, ndihmojnë në zbardhjen e lëkurës dhe uljen e pigmentimit. Përdoret edhe tek rrathët e zinj poshtë syve. Redukton skuqjet e lëkurës, aknet, zvogëlon poret e zmadhuara dhe hidraton lëkurën. Redukton skuqjen e lëkurës pasi ka efekt anti-inflamator dhe antimikrobial.