MERIDIEM

MERIDIEM

45.00

Krem hidratues me veçori antibakteriale dhe antimykotike. Hidraton lëkurën në çdo stinë. Ndihmon muret e qelizave të lëkurës, që të mos humbasin ujin. Lëkura e përthith shumë lehtë dhe lejon që antioksidantët e gjendur në produkt, të depërtojnë më lehtë në shtresat më të thella të saj.

50 ml

Përfitimet:

Ka efekt shkëlqyes në lëkurë, pasi ka vitamina A & C. Ruan elasticitetin e lëkurës dhe promovon prodhimin e kolagjenit. Redukton inflamacionet në lëkurë sepse përmban vitaminë E, një agjent anti- inflamator. Parandalon photoaging (foto-plakjen) dhe redukton efektet negative të ekspozimit ndaj rrezeve ultraviolet (Diellit). Redukton hiperpigmentimin e shkaktuar nga ekspozimi në diell, ndryshimet hormonale si shtatëzania, menopauza, gjithashtu medikamentet si kontraceptivët dhe ilaçet kimioterapeutike.

Porosit me një klik

Përshkrimi

Aplikimi


Hidratuesi përdoret së paku 1 orë pas aplikimit të kremit të ditës në mëngjes. Gjatë ditës mund të përdoret 2-3 herë. Pasi vendoset në lëkurë, nuk ka nevojë që të shpëlahet. Lëkura ndihet më e hidratuar dhe e freskët. Mund të përdoret nga të gjitha llojet e lëkurës dhe për çdo moshë/ gjini.

Është e rëndësishme që të konsumoni së paku 2.5 litra ujë në ditë.

Nuk preferohet të përdoret tek personat që kanë alergji specifike ndaj bimëve të listuara në paketim.

Gjithmonë testoni hidratuesin para përdorimit afatgjatë të tij. Aplikoni një sasi në dorën tuaj. Lëreni të veprojë gjithë natën. Nëse lëkura e dorës  do t’ju skuqet apo acarohet, atëherë hidratuesi nuk duhet të përdoret.

Përbërësit


Shumëllojshmëria e përbërësve unikë të përzgjedhur për këtë krem hidratues janë balancuar në mënyrë perfekte për t’i dhuruar lëkurës shkëlqim, hidratim, tonifikim dhe mbrojtje nga dielli.

Vlerësime

Nuk ka ende ndonjë vlerësim.

Behu i pari për të vlerësuar “MERIDIEM”

Your Adresa emailit will sje be published.

MERIDIEM

Krem hidratues me veçori antibakteriale dhe antimykotike. Hidraton lëkurën në çdo stinë. Ndihmon muret e qelizave të lëkurës, që të mos humbasin ujin. Lëkura e përthith shumë lehtë dhe lejon që antioksidantët e gjendur në produkt, të depërtojnë më lehtë në shtresat më të thella të saj.