Si t’i bëni poret të duken më të vogla? - Skin Novis /* ]]> */

SHËRBIMI I KLIENTIT

POSTA FALAS PËR POROSI BRENDA TIRANËS

Si t’i bëni poret të duken më të vogla?

November 18, 2021
admin

Patjetër që na ka rastisur të hasim në produkte që pretendojnë se i shtrëngojnë poret deri në praktikisht të padukshme. Por e vërteta qëndro se ju nuk mund të ndryshoni madhësinë e poreve tuaja. Sidoqoftë, mund t’i bëni të duken më të vogla dhe më të rafinuara.
Fillon në vitet e hershme të adoleshencës. Ideja që duhet t’i zvogëlojmë poret tona. Pavarësisht nëse merreni me pikat e zeza ose aknet cistike të plota – edhe fytyrat me fat (pa akne) kërkojnë një çehre me pamje të rafinuar.
Së pari, le të flasim rreth arsyes se pse poret duken të zgjeruara. Kur poret mbushen me vaj, grim ose mbeturina, ato duken të errëta dhe më të mëdha. Derisa poret të pastrohen, çdo sasi mbulimi përfundimisht do të përfundojë duke shfaqur pikat e vogla të zeza. Pastaj janë ata të lindur me pore më të mëdha dhe më të dukshme. Ky lloj lëkure është shpesh më i trashë dhe më i yndyrshëm se ato me pore më të vogla.
Mos harxhoni paratë dhe kohën tuaj për tonerët për shtrëngimin e poreve dhe serumet për tkurrje. Nëse keni lindur me pore të mëdha ose po luftoni me poret e bllokuara, mbajtja e lëkurës të pastër dhe të pastër është mbrojtja juaj më e mirë kundër njollave të zeza super të dukshme.

Më poshtë do gjeni mënyrat për t’i bërë poret e lëkurës të duken më të vogla.
Pastrues për ekuilibrin e pH : Kur ekuilibri i pH i lëkurës është i fikur, mund të shkaktojë thatësi, puçrra fytyre dhe plakje të parakohshme. Lëkura e thatë çon gjithashtu në bllokimin e poreve dhe njollave. Pastruesit dhe tonerët e bërë me përbërës natyralë, me bazë bimore, pastrojnë poret pa hequr vajrat natyralë. Provoni sapunin pastrues të SKIN NOVIS. Sapuni organik LAVA SOAP jep një një pastrim të plotë por të butë që mbledh poret dhe balancon vajin. Sapuni perfekt përbëhet nga qumështi i dhisë, kalendula, mentja, rigoni, vaj ulliri, sodë bikarbonat. Qumështi i dhisë largon bakteret nga sipërfaqja e lëkurës, mentja heq papastërtitë/ tonifikon lëkurën, soda bikarbonat ndihmon në parandalimin e akneve duke balancuar nivelin e Ph. Mëso rreth produktit tonë të preferuar.
Maska : Pasi lëkura të jetë e pastër, një maskë mund të nxisë më tej pamjen e poreve më të vogla. REPARANDO kur përdoret si një maskë i jep lëkurës një pamje të pastër dhe të shëndetshme. REPARANDO është një krem rigjenerues është i pasur me vitamina A, D dhe E, proteina, minerale dhe elemente gjurmë të çmuara.
Përdorni krem kundër diellit : Dëmtimi nga dielli shkakton plakje të parakohshme. Toni i dobët i lëkurës që shoqëron plakjen e lëkurës i bën poret të duken më të mëdha. Një nga mënyrat më të mira për ta parandaluar këtë është përdorimi i kremit kundër diellit çdo ditë. Bëjeni atë pjesë të rutinës suaj të mëngjesit.
Mos harro primer : Nëse jeni duke shpërthyer dhe keni pore të bllokuara, një primer për lëkurën mund ta përkeqësojë situatën tuaj. Por nëse po kërkoni të minimizoni poret e mëdha natyrale dhe të keni lëkurë relativisht të pastër, provoni një primer për të balancuar tonin e lëkurës dhe për të rafinuar sipërfaqen e lëkurës. REPARANDO minimizon pamjen e poreve, i jep lëkurës shkëlqim dhe krijon kushtet për mbulim afatgjatë.

Lini një koment

×

SKIN NOVIS

Klikoni më poshtë për të na kontaktuar në WhatsApp ose dërgoni E-mail në adresën [email protected]

×