VALENS Baby Cream

VALENS Baby Cream

30.00

VALENS Hidraton, zbut lëkurën, zvogëlon skuqjen, kruarjet e lëkurës dhe e bën atë më të shëndetshme. Ka veti rigjeneruese.
Mund të përdoret dhe në skalpin e kokës, në rastet kur bebi e ka të thatë. Aplikohet mbi skalp, masazhohet me dore ose një furcë të butë dhe lihet të qëndrojë nga 15-20 minuta. Pastaj lahet normalisht me ujë dhe shampo, duke patur kujdes që mos të bjerë në sytë e bebit.

15 ml

Përfitimet:

Gjatë ndërrimit të pelenave, rekomandohet larja e lëkurës së bebit ose pastrimi me letër të lagur dedikuar për fëmijë, me qëllim mos acarimin e lëkurës dhe pastrimin adekuat të saj. Kremi përdoret pas largimit të papastërtive mbi lëkurën e bebit.
Nuk preferohet të perdoret tek bebet që kanë alergji ndaj produkteve të bletës dhe alergji specifike ndaj bimëve të listuara në paketim.
Gjithmonë testoni kremin para përdorimit afatgjatë të tij. Aplikoni një sasi kremi në dorën e bebit tuaj. Lëreni gjithë natën. Nëse lëkura e dorës do të skuqet apo acarohet, atëherë kremi nuk duhet të përdoret.

Porosit me një klik
Informata të shpejta
Kategoritë: , ,

Përshkrimi

Për çfarë përdoret?

Kremi VALENS mund të përdoret gjerësisht, por zonë problematike mbetet skalpi i kokës. Në rast se bebi e ka të thatë ose të ashpër lëkurën, aplikoni një sasi mbi skalp duke e masazhuar lehtë me dorë ose një furçë të butë.
Kremi lihet të qëndrojë për rreth 15-20 minuta. Më pas mund të lahet si normalisht; me ujë ose shampo, gjithmonë duke patur kujdes të mos bjerë tek sytë e bebit.
Gjithashtu gjatë ndërrimit të pelenave pasi është bërë larja e lëkurës së bebit ose pastrimi me letër të lagur dedikuar për fëmijë (me qëllim mos-acarimin e lëkurës dhe pastrimin e duhur të saj), kremi VALENS mund të përdoret PAS largimit të papastërtive.

Nuk preferohet të përdoret tek bebet që kanë alergji ndaj produkteve të bletës dhe alergji specifike ndaj bimëve të listuara në paketim. Gjithmonë testoni kremin para përdorimit afatgjatë të tij. Aplikoni një sasi kremi në dorën e bebit tuaj. Lëreni gjithë natën. Nëse lëkura e dorës skuqet ose acarohet, atëherë kremi nuk duhet të përdoret.

Cilat janë të mirat që na sjell?

Përbërja tërësisht natyrale me: propolis, lule balsami, kalendulë, kamomil dhe gjalpi shea i ofrojnë lëkurës kujdesin e duhur që i nevojitet. Propolisi njihet si përbërës kryesor anti-virus, anti-inflamator dhe anti-bakterial në botën e mjekësisë. Me anë të kremit VALENS, SKIN NOVIS sjell për ju formulën revolucionare, me përbërës 100% organik TË CERTIFIKUAR.  Qetësues, hidratues, ushqyes, ul irritimet, skuqjet dhe kruarjet të shkaktuara nga temperaturat e larta, mbron/ forcon barrierën e lëkurës.

Përbërësit kryesor

 

 

Lule Balsami

 

Kalendulë

 

Kamomil

 

Gjalp Shea

 

Produkte Blete

Vlerësime

Nuk ka ende ndonjë vlerësim.

Behu i pari për të vlerësuar “VALENS Baby Cream”

Your Adresa emailit will sje be published.

VALENS Baby Cream

VALENS Hidraton, zbut lëkurën, zvogëlon skuqjen, kruarjet e lëkurës dhe e bën atë më të shëndetshme. Ka veti rigjeneruese. Mund të përdoret dhe në skalpin e kokës, në rastet kur bebi e ka të thatë. Aplikohet mbi skalp, masazhohet me dore ose një furcë të butë dhe lihet të qëndrojë nga 15-20 minuta. Pastaj lahet normalisht me ujë dhe shampo, duke patur kujdes që mos të bjerë në sytë e bebit.