MERIDIEM – Spraj hidratues për fytyrën - Skin Novis /* ]]> */

SHËRBIMI I KLIENTIT

POSTA FALAS PËR POROSI BRENDA TIRANËS

MERIDIEM – Spraj hidratues për fytyrën

May 27, 2021
admin

MERIDIEM ndihmon në ndërtimin dhe ruajtjen e mureve të qelizave të fytyrës në mënyrë që ato të mos humbasin ujin që sjell të gjithë benefitet.

Ky krem në formë spraj, ka veprim të butë, nuk ngjit dhe përthithet lehtë nga të gjitha lëkurat deri në shtresat më të thella të saj.

Është tërësisht organik nga bimët medicinale më të kërkuara sisherebela, rigoni, kalendula dhe bar pezmi.

Shumëllojshmëria e bimëve, vitaminave dhe mineraleve që MERIDIEM bën bashkë janë çelësi i veprimit ekselent mbi ju.

Fytyra do të fitojë një efekt shkëlqyes menjëherë, për shkak të përmbajtjes së vitaminës A dhe C të cilat luftojnë radikalet e lira dhe ushqejnë barrierat e saj.

Vitamina E që është një tjetër përbërës me veti të thella hidratuese e rigjeneruese do t’a lërë fytyrën tuaj të butë e të mbrojtur edhe nëse vuani nga irritimet.

MERIDIEM është një produkt i testuar dhe i aprovuar nga dermatologët për ruajtjen e elasticitetit të fytyrës, prodhimin e kolagjenit dhe reduktimin e inflamacionit.

Parandalon dëpërtimin e rrezeve të dëmshme të diellit ëdhe nëzonat më delikate të lëkurës tuaj si dhe hiperpigmentimin e shkaktuar nga shtatëzania, menopauza apo medikamentet e ndryshme.

Aplikojeni çdo mëngjes apo edhe 2-3 herë gjatë ditës nëse e ndjeni të nevojshme apo keni kaluar një ditë të gjatë e të lodhshme.

Veprimi delikat e i freskët i këtij kremi do t’i pasojë këto ndjesie dhe në lëkurën tuaj.

MERIDEM përdoret nga të dyja gjinitë, moshat dhe çdo lloj lëkure.

Lini një koment

Recent Posts
Recent Comments
  Kategorite
  show blocks helper

  Filtro në bazë të produkteve

  Kategoria e produkteve +

  ×

  SKIN NOVIS

  Klikoni më poshtë për të na kontaktuar në WhatsApp ose dërgoni E-mail në adresën [email protected]

  ×