LEVITATE Baby Cream

LEVITATE Baby Cream

140.00

Krem vaj- ushqyes dhe hipoalergjik për fëmijë, hidraton, zbut lëkurën, zvogëlon skuqjen & kruarjet e lëkurës dhe e bënë atë më të shëndetshme. Ka veti regjeneruese. Mund të përdoret edhe në skalpin e thatë të kokës.

100 ml

Përfitimet: Masazhimi me krem vajin për bebe, nxit prodhimin e oxytocine-s (hormonit të lumturisë), përmirëson qarkullimin e gjakut, nxit relaksimin e muskujve, përmirëson gjumin, ushqen dhe zbut lëkurën.

Porosit me një klik
Informata të shpejta
Kategoria:

Përshkrimi

Aplikimi


Masazhohet skalpi me dorë butësisht ose me një furcë speciale, lihet të qëndrojë 15 – 20 minuta pastaj lahet normalisht me ujë dhe shampo, duke patur kujdes që mos të bjerë në sytë e bebit. Mund të përdoret në rastet e skuqjes dhe irritimit të lëkurës. Gjatë ndërrimit të pelenave rekomandohet larja e lëkurës së bebit ose pastrimi me letër të lagur dedikuar për fëmijë  dhe pastaj aplikimi i krem-vajit direkt në lëkurë.

Nuk preferohet të perdoret tek bebet që kanë alergji ndaj produkteve të bletës dhe alergji specifike ndaj bimëve të listuara në paketim.

Gjithmonë testoni kremin para përdorimit afatgjatë të tij. Aplikoni një sasi kremi në dorën e bebit tuaj. Lëreni gjithë natën. Nëse lëkura e dorës do të skuqet apo acarohet, atëherë kremi nuk duhet të përdoret.

Përbërësit


I përgatitur me përbërës delikatë dhe të nxjerrë në mënyrë natyrale. Është formuluar posaçërisht për të qenë ultra i butë në lëkurën e vogëlushit tuaj.

Vlerësime

Nuk ka ende ndonjë vlerësim.

Behu i pari për të vlerësuar “LEVITATE Baby Cream”

Your Adresa emailit will sje be published. Required fields are marked *

LEVITATE Baby Cream

Krem vaj- ushqyes dhe hipoalergjik për fëmijë, hidraton, zbut lëkurën, zvogëlon skuqjen & kruarjet e lëkurës dhe e bënë atë më të shëndetshme. Ka veti regjeneruese. Mund të përdoret edhe në skalpin e thatë të kokës.